İzmir nakliyat firması resmi tüm evrakları, yeterlilik ve yetki sertifikaları, belgeleri, taşıma araçları mesleğinde profesyonel kadrolarıyla hizmet sunan firmadır.

Şehir içi y ada şehirler arası taşıma hizmetinde sözlü anlaştığınızda yazılı, ıslak imzalı sözleşme yaparak sorumluluğu üstlenir ve tüm hizmeti kendisi yapar.

Dışarıdan asansör kiralanacak, marangoz ustası dışarıdan gelecek gelecek demeden her iş için, o işe özel kadrosu, ekipmanı ve malzemesi ile işini yapar.

İzmir şehrinde kayıtlı kaç firma olduğu belli ama kayıt dışı, korsan 200(iki yüz) üzerinde nakliye firması olduğu bilinmektedir.

Ne iyi denetleyen odası ne sendikası ne de kamusal denetim bu sektörde yeterli olmadığından kurumsal İzmir nakliyat firması bulmanız kolay olmayacaktır.

Görüştüğünüz nakliye firmasının yeterlilik belgelerini, logolu araçlarını, kadrolu personelini denetlemenizi özellikle öneriyoruz.

Önce nakliye fiyatını değil önce gerçekten bu hizmeti yapıp yapmadığını yapıyorsa resmi hukuksal sorumluluğunu yüklenerek yapıp yapmadığını bilmeniz sizin için daha önemlidir.